Вести
Mагдалена на турнир 15000 во Анталија  06-03-2019


Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска, оваа недела настапуваше на ИТФ Светски турнир со награден фонд од 15.000УСД, во Анталија, Турција.
Таа беше поставена за 8 носител на квалификациите и загуби во 2 коло.

Комплет резултати на Магдалена Стоилковска:
1 коло квалификации
Magdalena STOILKOVSKA (MKD) [8]     BYE   
2 коло квалификации
Jacquline NYLANDER ALTELIUS (SWE) [5]     6-2 6-4     Magdalena STOILKOVSKA (MKD) [8]

1 коло двојки
Francesca BULLANI (ITA) / Yuliana LIZARAZO (COL)     6-0 6-1     Alisia Stephanie MANOLESCU (CAN) / Magdalena STOILKOVSKA (MKD)
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup