Вести
ТЕ Црна Река Опен 2018 16&У  23-06-2018
 

Во периодот од 18.06. до 24.06.2018 година на тениските терени на Тенискиот клуб Црна Река- Кавадарци се одигра меѓународниот турнир од Календарот на Европската Тениска Асоцијација за јуниори и јуниорки до 16 години Црна Река Опен 2018.

Турнирот беше 3 категорија.


Учествуваат вкупно
60 тенисери (32 јуниори и 28 јуниорки) од 15 држави и тоа: Бугарија, Србија, Германија, Романија, Грција, Русија, Украина, Литванија, Нов Зеланд, Косово, Шпанија, Велика Британија, Шведска, Швајцарија и Македонија

 

 

1

Vedran Radonjanin

Macedonia

2

Berk Bugarikj

Macedonia

3

Ion Arcasa Straciuc

Romania

4

Din Karahodza

Germany

5

Filippos Zachiotis

Greece

6

Eldin Huseinovic

Macedonia

7

Maximillian Relic

Great Britain

8

Damjan Popovski

Macedonia

9

Basilis Voltirakis

Greece

10

Konstantinos Terlemes

Greece

11

Anastasios Tselepis

Greece

12

Drinor Shamolli

Kosovo

13

Achilefs Rafail Kousaridis

Greece

14

Pablo Marcel Torres Almeida

Spain

15

Philippos Dimitriadis

Greece

16

Fidan Agushi

Macedonia

17

Alexander Nekhoroshev

Russia

18

Andrija Zagorac

Serbia

19

Grigorii Firsin

Russia

20

Dimitris Paliouras

Greece

21

Iraklis Gerousis

Greece

22

 Efstathios Triantafyllidis

Greece

23

 Dimtrios Binopoulos

Greece

24

 George Tsalopoulos

Greece

25

 Eftichis Voltirakis

Greece

26

 Yiannis Panagiotidis

Greece

27

 Alexandros Zervos

Greece

28

 Konstantinos Terlemes

Greece

29

 Filippos Georgopoulos

Greece

30

 Marko Stoilkovski

Macedonia

31

 Srgjan Spasenovski

Macedonia

32

 Brooklyn Bamburac

Great Britain

1

Anastasia Paraskevoudi

Greece

2

Aleksandra Simeva

Macedonia

3

Jana Stojanova

Macedonia

4

Elizaveta Morozova

Russia

5

Vasiliki Magdalini Samara

Greece

6

Andjela Petrovic

Switzerland

7

Michaela Laki

Greece

8

Regina Regelskyte

Lithuania

9

Iva Daneva

Macedonia

10

Slobodanka Lozanovska

Macedonia

11

Angela Miceva

Macedonia

12

Tina Slamkova

Macedonia

13

Kateryna Yemshanova

Ukraine

14

Diana Nekhorosheva

Russia

15

Mia Vukica Milojevic

New Zealand

16

Athina Pitta

Greece

17

Iva Kuzmanoska

Macedonia

18

Julia Zlateva

Bulgaria

19

Stefanija Kirovska

Macedonia

20

Maria Georgiadou

Greece

21

Tsveta Radeva

Bulgaria

22

Maria Eleni Poulka

Greece

23

Natasa Savic

Serbia

24

Chara Grammatikaki

Greece

25

Eleni Lazaridou

Greece

26

Despina Pimenidou

Greece

27

Maria-Aspasia Kotsiou

Greece

28

Matea Dapcevska

Sweden

 

Најголем успех од македонските тенисери постигна Ведран Радоњанин кој го освои турнирот во поединечна конкуренција и во конкуренција на двојки.

  
Берк Бугариќ и Ведран Радоњанин победници -двојки           Ведран Радоњанин победник и Konstantinos TERLEMES

 

Комплетни резултати од Црна Река Опен 2018 во поединечна конкуренција.

ФИНАЛЕ

Vedran RADONJANIN [1] 63, 63  Konstantinos TERLEMES [9]  

ФИНАЛЕ

Elizaveta MOROZOVA [4] 61, 76(3) Diana NEKHOROSHEVA  

½  финале

Vedran RADONJANIN [1] 61, 60 Din KARAHODZA [3] 

Basilis VOLTIRAKIS [10] 16, 26 Konstantinos TERLEMES [9]  

½  финале

 Aleksandra SIMEVA [1] – 46, 76(6), 36 Elizaveta MOROZOVA [4] 

Jana STOJANOVA [3]  61, 36, 26  Diana NEKHOROSHEVA  

¼  финале

Vedran RADONJANIN [1] 61, 60 Dimitris PALIOURAS 

Din KARAHODZA [3] 62, 06, 64 Alexandros ZERVOS [7] 

Basilis VOLTIRAKIS [10] 75, 67(4)61 Filippos ZACHIOTIS [4] 

Konstantinos TERLEMES [9] 60, 63Anastasios TSELEPIS [15] 

¼  финале

 Aleksandra SIMEVA [1] – 76(4), 75  Michaela LAKI [5] 

Elizaveta MOROZOVA [4] 61, 60  Vasiliki Magdalini SAMARA [6] 

Andjela PETROVIC [8] 46, 36  Jana STOJANOVA [3] 

Diana NEKHOROSHEVA 46, 60, 60  Anastasia PARASKEVOUDI [2] 

3 коло

Vedran RADONJANIN [1] 62, 61 Dimtrios BINOPOULOS [14] 

Dimitris PALIOURAS 64, 36, 62 George TSALOPOULOS [6] 

Din KARAHODZA [3] 63, 75 Philippos DIMITRIADIS 

Achilefs Rafail KOUSARIDIS [12] 46, 16 Alexandros ZERVOS [7] 

Berk BUGARIKJ [5] 26, 46 Basilis VOLTIRAKIS [10] 

Pablo Marcel TORRES ALMEIDA [16]26, 46 Filippos ZACHIOTIS [4] 

Iraklis GEROUSIS 26, 61, 46 Konstantinos TERLEMES [9] 

Anastasios TSELEPIS [15] 64, 63 Ion Arcasa STRACIUC [2] 

2 коло

Aleksandra SIMEVA [1] – 64, 62 Athina PITTA 

Iva KUZMANOSKA 16, 63, 46 Michaela LAKI [5] 

Elizaveta MOROZOVA [4] 62, 67(5)61 Chara GRAMMATIKAKI 

Iva DANEVA 26, 06  Vasiliki Magdalini SAMARA [6] 

Andjela PETROVIC [8] 62, 62 Maria GEORGIADOU 

Maria Eleni POULKA 57, 16 Jana STOJANOVA [3] 

Kateryna YEMSHANOVA [7]  62, 26, 57 Diana NEKHOROSHEVA 

Julia ZLATEVA 16, 26 Anastasia PARASKEVOUDI [2] 

2 коло

Vedran RADONJANIN [1] 64, 64 Efstathios TRIANTAFYLLIDIS 

Grigorii FIRSIN – 16, 26 Dimtrios BINOPOULOS [14] 

Drinor SHAMOLLI [11] 06, 06 Dimitris PALIOURAS 

Andrija ZAGORAC  26, 06 George TSALOPOULOS [6] 

Din KARAHODZA [3] 60, 60 Eftichis VOLTIRAKIS 

Philippos DIMITRIADIS 63, 63 Marko STOILKOVSKI [13] 

Achilefs Rafail KOUSARIDIS [12] 26, 61, 61Brooklyn BAMBURAC [WC] 

Eldin HUSEINOVIC 16, 26 Alexandros ZERVOS [7] 

Berk BUGARIKJ [5] 61, 60 Yiannis PANAGIOTIDIS [WC] 

Alexander NEKHOROSHEV 36, 16 Basilis VOLTIRAKIS [10] 

Pablo Marcel TORRES ALMEIDA [16]46, 63, 60Spyros TERLEMES

Srgjan SPASENOVSKI – 16, 26 Filippos ZACHIOTIS [4] 

Damjan POPOVSKI [8] 16, 26 Iraklis GEROUSIS 

Maximillian RELIC 26, 36 Konstantinos TERLEMES [9] 

Anastasios TSELEPIS [15] 61, 75 Fidan AGUSHI 

Filippos GEORGOPOULOS 36, 16 Ion Arcasa STRACIUC [2] 

1 коло

Aleksandra SIMEVA [1] слободна

Athina PITTA 61, 60 Natasa SAVIC 

Iva KUZMANOSKA 63, 62 Matea DAPCEVSKA 

Tsveta RADEVA 26, 06 Michaela LAKI [5] 

Elizaveta MOROZOVA [4] – слободна

Chara GRAMMATIKAKI 61, 61 Tina SLAMKOVA 

Maria-Aspasia KOTSIOU 16, 61, 67(3) Iva DANEVA 

Regina REGELSKYTE 16, 06 Vasiliki Magdalini SAMARA [6] 

Andjela PETROVIC [8] 62, 60 Despina PIMENIDOU 

Maria GEORGIADOU 64, 64 Stefanija KIROVSKA

Maria Eleni POULKA 36, 16 Mia Vukica MILOJEVIC 

Jana STOJANOVA [3]  слободна

Kateryna YEMSHANOVA [7]  60, 60 Slobodanka LOZANOVSKA 

Diana NEKHOROSHEVA 63, 60 Eleni LAZARIDOU 

Angela MICEVA  16, 06 Julia ZLATEVA 

Anastasia PARASKEVOUDI [2] - слободна 

1 коло

Vedran RADONJANIN [1] слободен

Efstathios TRIANTAFYLLIDIS – слободен

Grigorii FIRSIN - слободен

Dimtrios BINOPOULOS [14] – слободен

Drinor SHAMOLLI [11] – слободен

Dimitris PALIOURAS – слободен

Andrija ZAGORAC – слободен

George TSALOPOULOS [6] – слободен

Din KARAHODZA [3] – слободен

Eftichis VOLTIRAKIS – слободен

Philippos DIMITRIADIS – слободен

Marko STOILKOVSKI [13] – слободен

Achilefs Rafail KOUSARIDIS [12] – слободен

Brooklyn BAMBURAC [WC] – слободен

Eldin HUSEINOVIC – слободен

Alexandros ZERVOS [7] – слободен

Berk BUGARIKJ [5] – слободен

Yiannis PANAGIOTIDIS [WC] – слободен

Alexander NEKHOROSHEV – слободен

Basilis VOLTIRAKIS [10] – слободен

Pablo Marcel TORRES ALMEIDA [16]- слободен

Spyros TERLEMES –слободен

Srgjan SPASENOVSKI – слободен

Filippos ZACHIOTIS [4] – слободен

Damjan POPOVSKI [8] – слободен

Iraklis GEROUSIS – слободен

Maximillian RELIC – слободен

Konstantinos TERLEMES [9] – слободен

Anastasios TSELEPIS [15] – слободен

Fidan AGUSHI – слободен

Filippos GEORGOPOULOS -слободен

Ion Arcasa STRACIUC [2] - слободен

 

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup