Вести
Горазд загуби 1 коло квалификации во Опатија  22-03-2021
 Најдобро рангираниот македонски тенисер Горазд Србљак, го заврши настапот на ИТФ фјучерс турнирот со награден фонд 15.000УСД, во Опатија, Хрватска.

Резултати кои тој ги постигна на овој турнир

1 коло квалификации:
Gorazd Srbljak [13](748 на ИТФ) -  ITA Marco Furlanetto(1573 на ИТФ)  6-7(4), 6-4, 10-12
Назад
Баркод
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup