Вести
ИТФ јуниорски турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017  22-04-2017

Од утре 23.04.2017 на терените на тенискиот клуб Тенниспарк Скопје-Скопје, започнуваат квалификациониот турнир за ИТФ јуниорскиот турнир ТЕННИСПАРК ОПЕН 2017.

Се игра на костур од 32 натпреварувачи и во квалификациите и на главниот турнир кој започнува во вторник 25,04,2017 година.

Листата на пријавени учесници можете да ја преземететука.
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup