Вести
Јотовски поразен во 1/2 финале на Тунис Ф1  13-01-2018
 

Најдобро рангираниот македонски тенисер Томислав Јотовски на ИТФ Фјучерс турниротТУНИС Ф1, вреден 15.000УСД, во Тунис, го заврши настапот во 1/2 финалниот натпревар од вториот носител на турнирот Jeremy JAHN (GER) [2] со резултат 7-6(7), 6-7(1), 1-6.


Комплетни резултати кои Томи ги постигна на овој турнир:
1/2 финале
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8] 7-6(7), 6-7(1), 1-6 Jeremy JAHN (GER) [2]

¼ финале 
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]     7-6(7) 6-1     Sergi PEREZ CONTRI (ESP)   

2 коло

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]     6-2 6-3     Mohamed Ali BELLALOUNA (TUN)

1 коло

Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]     6-4 6-4     Aziz OUAKAA (TUN)

 

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup