Вести
Лина утре во финале на ИТФ 60000 Тунис  28-04-2017
   

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа оваа недела ќе настапува на ИТФ Фјучерс турнир вреден 60.000 УСД во Тунис.

Таа е поставена на 7 носителска позиција.

Денес во 1/2 финалето Лина ја победи Petra MARTIC (CRO) со резултат 3-6,6-4,6-4. Утре Лина игра против третата носителка на турнирот Richel HOGENKAMP (NED) [3], 134 рангирана на ВТА.

финале 30.04.2017 ВО 13 ЧАСОТ МКД ВРЕМЕ
Gjorcheska, LinaRichel HOGENKAMP (NED) [3]

1/2 финале 29.04.2017
Gjorcheska, Lina- 3-6,6-4,6-4 Petra MARTIC (CRO)
ПРЕТХОДНИ РЕЗУЛТАТИ НА ЛИНА НА ОВОЈ ТУРНИР

1/4 финале 28.04.2017 ВО 13 ЧАСОТ МКД ВРЕМЕ
Gjorcheska, Lina -4-6, 6-1, 6-2  Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP) [4] 

2 коло
Gjorcheska, Lina - 6-3, 6-0 Julia VULPIO (FRA)  

1 коло
Gjorcheska, Lina -3-6, 7-6(2), 6-3 Seguel, Daniela


1 коло двојки
Agnes BUKTA (HUN) / Vivien JUHASZOVA (SVK) [4]     6-2 4-6 [10-7]     Lina GJORCHESKA (MKD) / Ganna POZNIKHIRENKO (UKR)
 
Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup