Вести
Лина победник на 25000УСД во Франција  06-07-2017
 

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа (181 на ВТА) минатата недела го освои ИТФ турнирот вреден 25,000УСД во Денаин, Франција, со што ја освои трета титула оваа година (прва во сингл и две во двојки).

комплетни резултати на Лина од овој турнир
1 коло

Lina GJORCHESKA (MKD) [1]     6-3 6-4     Elyne BOEYKENS (BEL)

2 коло

Lina GJORCHESKA (MKD) [1]     6-4 7-5     Mallaurie NOEL (FRA)

¼ финале

Lina GJORCHESKA (MKD) [1] 6-3 6-1  Chihiro MURAMATSU JPN)    

 1/2 финале
Lina GJORCHESKA (MKD) [1]     6-3 6-4     Manon ARCANGIOLI (FRA)
финале
Lina GJORCHESKA (MKD) [1]     6-2 5-7 7-6(6)     Mari OSAKA (JPN)

Назад
Спонзори
ITF
Tennis Europe
ATP
WTA
Davis Cup
FedCup